logo-header

יאכטה בהרצליה

כאשר אנחנו מדברים על יאכטה בהרצליה, עולות, באופן טבעי, אסוציאציות שונות הנוגעות לנושא. חלקן, תעסוקנה במרינה הממוקמת בהרצליה כמקום שממנו יוצאות לא מעט הפלגות של יאכטות למיניהן. אסוציאציות אחרות (ואנחנו מאמינים, שבין הגולשים הקוראים את מה שאנחנו כותבים – הן הרוב המוחלט) תתייחסנה אל המרינה הממוקמת בהרצליה כאל המקום האולטימטיבי לבתי ספר לשייט, שבה מתנהל קורס סקיפרים איכותי ושממנה יוצאות לא מעט יאכטות של משיטים מתלמדים, בדרכם להשגת רישיון הסקיפר הנכסף.

במרינה הרצליה

הפלגה על יאכטה בהרצליה

על אף שגם אלה וגם אלה יהיו צודקים, אנחנו, באופן הגיוני לגמרי, נעדיף להתייחס דווקא לסוג האסוציאציות השני, משתי סיבות. הראשונה היא שאנחנו, כבית ספר לשייט ממוקדים, בעיקר, באספקט הלימודי ובחוויות הנלוות לו. והסיבה השנייה היא, כי אנחנו מאמינים ששותפות אמיתית ופעילה בחוויה (במקרה הזה – השטת יאכטה בהרצליה) מספקת למרבית האנשים חוויה טובה בהרבה מאשר השתתפות פסיבית בחוויה. גישה זו, אגב, מנחה אותנו לאורך כל תקופת פעילותנו, ולכן, אנחנו מקפידים לשלב את הלימודים העיוניים / התיאורטיים אצלנו, כבר מהשלב הראשון, בלימודים המעשיים, בהפלגות וכד’.

המרינה בהרצליה

אז בואו נתחיל ביתרונותיה של המרינה בהרצליה על פני מרינות אחרות בישראל במיוחד ובים התיכון בכללו. המרינה בהרצליה הוכרזה כנמל בינ”ל כבר בשנת 1995, וכיום נהנים מעגינה קבועה בה קרוב ל-600 כלי שייט מהסוגים השונים. מרינה זו נחשבת למרינה הגדולה והחדשנית מבין כלל המרינות שבאגן הים התיכון, והיא מכילה קרוב ל-800 מקומות-עגינה המיועדים לכלי השייט בגודל שונה (כלי שייט שאורכם הוא עד לאורך 40 מ’). המרינה בהרצליה מנוהלת על ידי גוף ששמו “החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצליה”, ובמהלך כל עונות השנה היא עוסקת באירוח תחרויות השייט הארציות והבינלאומיות, תוך שהיא מארחת מספר לא קטן של משטים בינ”ל. נוסף על כך, מהווה המרינה בהרצליה מוקד למשיכה ולתשומת לב של רבבות מבקרים ישראליים וזרים, אף זאת, בכל עונות השנה. השייט וההפלגות, שהפכו, בשנים האחרונות, מספורט אקסקלוסיבי לספורט עממי המתאים לכל נפש כמעט, מוצאים את ביטויים הטוב ביותר במרינה בהרצליה, בשל כלל יתרונותיה הרבים – למשיטים ואף לשטים.

קורסי השטת יאכטה בהרצליה

המרינה בהרצליה, בשל אותם יתרונות שהזכרנו קודם, מהווה המקום הטבעי הטוב ביותר לבתי הספר השונים לשייט, שמכשירים בה את תלמידיהם לקבלת רישיונות המשיט בדרגות השונות. על אף שהרכב הקורסים משתנה מבית ספר אחד לשייט למשנהו (כמובן, שכן לכל אחד מבתי הספר יש “אופי”, תוכנית לימודים ויתרונות משלו), ככלל, ניתן לומר כי המרינה בהרצליה מהווה את משכנן של החברות המובילות כיום בישראל בתחום לימודי הסקיפינג והשייט.

 

וכעת, נדבר מעט גם על האסוציאציה הראשונה שהזכרנו – השכרת יאכטה בהרצליה ליום כיף, השכרת יאכטה לכל המשפחה (למשל כדי לציין מאורע משפחתי חגיגי כלשהו), השכרת יאכטה רומנטית (מי אמר הצעת נישואין) וכל אופציה אחרת שעולה על דעתכם.

ישנם בישראל רק מעט מאד מקומות שמסוגלת להתחרות באווירה הקיימת במרינה שבהרצליה, שכן, המרינה תוכננה ונבנתה בצורה כזו שהיא פונה לצרכיהם ולהעדפותיהם של רוב האנשים. ראשית, המדובר במקום האידיאלי לבילוי משפחתי, בזכות הטיילת הגדולה שלה, המסעדות, הדוכנים והחנויות שבמקום. בשעות אחה”צ ובשעות הערב, האווירה במקום הרבה יותר רגועה ורומנטית, וזאת, בעיקר בזכות מי הים השקטים, נוכחותן של הסירות העוגנות במרינה ורקע השקיעה המרהיבה בים.

מחוץ למרינה הרצליה

כך שללא ספק, המרינה מצליחה גם לספק לכם תפאורה מושלמת לערב רגוע ורומנטי. כידוע, יש “משהו” שלא ניתן לשים עליו בדיוק את האצבע, בין אם בזכות הסירות המתנודדות קלות ובין אם בזכות המים הרגועים, שמצליח לייצר את המראות והקולות שעוזרים להקליל את האווירה ולייצר את אותו “משהו” שמרגיש נכון. אווירה זו עשויה להתאים לסוגי הבילויים השונים, בין אם תחליטו לבלות את זמנכם על החוף במרינה, ובין אם תחליטו לעשות זאת בהפלגה על יאכטה בהרצליה. לרוב, מרבית האנשים שם לא יחרגו מהאופציות של ישיבה במסעדה או טיול רגלי בטיילת (הבריזה, אחחחח… הבריזה…), אבל במרינה בהרצליה עומדת לרשותכם גם האופציה של השכרת יאכטה למטרות שונות ויציאה לשייט מעניין, שייט שמלא בפעילויות. בשייט מסוג זה תוכלו ליהנות מאכילה, משתייה ומשמיעת מוזיקה, ואפילו להחליט על בילוי המותאם לצרכיכם ולהרכב שלכם – שייט זוגי רומנטי, שייט מעניין לכל בני המשפחה, או עריכת מסיבה על סיפון היאכטה לציון אירוע מסוים – יום הולדת, יום נישואין, גירושין וכד’. אז ניפגש במרינה בהרצליה?

התמונות במאמר באדיבות עידו מאירוביץ’