logo-header

רישיון משיט הוא אחד הנושאים הכי חמים בשנים האחרונות. כל אדם המעוניין לצאת אל הים עם תחביב חדש, מחפש אחר רישיון זה. לרוב מדובר בפנסיונרים, המעוניינים להגשים את החלום שלהם לצאת להפלגות ארוכות או קצרות בים. אך תתפלאו לדעת שבעקבות הפופולאריות ההולכת וגדלה סביב רישיון משיט, גם צעירים מתחילים להתעניין. יותר ויותר צעירים בשנות העשרים שלהם מגיעים על מנת ללמוד את העולם הנחשק הזה. חלקם מגיעים בעקבות הורה בעל רישיון משיט או על דעת עצמם.

תוכן עניינים

ההגעה לתחום בקרב צעירים בעיקר נובעת מהצורך בתחביב מהנה ומגבש בים. בנוסף חלקם מגיעים לתחום על מנת לרכוש מקצוע לעתיד שלהם. חלקם אף נחשפים לתחום הימאות והשייט במהלך השירות הצבאי ולאחריו רוצים רישיון משיט משלהם.

חשוב להבין שרישיון משיט לא מתאים לכל אחד ושיש דרישות בסיסיות לכל סוג משיט. הדרישות הללו נקבעות על ידי משרד התחבורה ורשות הספנות. בנוסף הוצאת הרישיון כוללת מבחנים עיונים ומעשיים כאחד. כמו כן צבירת שעות ים על יאכטה או כל כלי שייט אחר. משתנים אלה הם בהתאם לסוג רישיון המשיט אותו רוצים.

באמצעות קבלת רישיון המשיט, ניתן להצטרף למועדון שייט ולצאת למסעות ימיים בארץ ובעולם. זה מתאים לאלה שמעוניינים להרחיב אופקים ולהיכנס לעולם מרתק ומעניין שייקח אותם להרפתקאות מאתגרות. לא משנה באיזה גיל הם, החל מצעירים ועד פנסיונרים, אין גיל לתשוקה לים.

רישיון משיט

כל סוגי רשיונות המשיט

רישיון משיט מאפשר לבעל הרישיון להשיט כלי שייט, בהתאם לסוג הרישיון שהוא הוציא. שימו לב שבשונה מרישיון לכלי רכב, כל דרגה של רישיון משיט היא לכלי אחר. מה שאומר שגם הרישיון לכלי השייט הגדול ביותר, לא מתיר השטה של הכל. כך שאין בהכרח זה אומר שאותו בעל רישיון יכול להשיט גם אופנוע ים למשל.

 

לפני שפונים להוציא רישיון משיט, חשוב להבין את סוגי הרישיונות ואת ההגבלות והדרישות שלהם. ישנם 9 סוגים של רישיונות משיט. משיט 11, משיט 12, משיט 13, משיט 20, ומשיט 21. והפופולאריים יותר שהם משיט 30, משיט 40, משיט 50 ומשיט 60. כל אחד מהם מאפשר השטה של כלי שייט מסוג אחר ובעל הגדרות שונות.

 

משיט 11

רישיון להשטת אופנוע ים

משיט 12

רישיון להשטת סירת מנוע עוצמה א’ לשיט חופי

משיט 13

רישיון להשטת סירת או ספינת מנוע עוצמה ב’ לשיט חופי

משיט 20

רישיון להשטת סירת נוסעים בשכר לשיט חופי

משיט 21

רישיון להשטת מפרשית לשיט חופי

משיט 30

רישיון להשטת ספינה לשיט חופי

משיט 40

רישיון להשטת ספינת נוסעים עד 55 נוסעים לשיט חופי

משיט 50

רישיון להשטת ספינה גוררת לשיט חופי

משיט 60

רישיון להשטת ספינה בהפלגה בינלאומית

 

כמובן שלכל סוג רישיון משיט יש עוד הגבלות נוספות או היתרים נוספים, בהתאם לרישיון. שימו לב שעל מנת לצאת להפלגות בינלאומיות, חייב רישיון משיט 60. אפילו אם אתם מבצעים זאת במסגרת השטת נוסעים בשכר. כך למשל משיט 40 יוכל לצאת להפלגה בינלאומית רק עם רישיון משיט 60. במקרה כזה הוא יוכל להסיע עד 12 נוסעים בשכר להפלגה בינלאומית ושלושה אנשי צוות.

כל סוגי רשיונות המשיט

רישיון משיט 30

רישיון משיט 30 נקרא גם רישיון סקיפר ועל מנת לקבלו יש ללמוד ארבעה נושאים:

ימאות, ניווט מכשירים, מכונה וניווט חופי. אלה מסתכמים ב 16 מפגשים בני 3 שעות כל אחד. סדר הנושאים אינו חשוב, העיקר שתשלימו את כולם.

א. ימאות – חמישה מפגשים:

בקורס זה מכירים את הספינה, מפרשנות, בטיחות, קצת מטאורולוגיה שימושית, חוקי הדרך ועוד.

אנחנו מאמינים בלמידה מעשית. כל התלמידים יוצאים ל 5 הפלגות מעשיות שמלמדות הלכה למעשה את החומר הנלמד בכיתה.  במהלך הקורס כבר נרשמים לבחינה בנושא הנלמד. בסיום הקורס נבחנים באחד ממרכזי הבחינה של רשות הספנות – בטבריה, חיפה או רמלה. המבחן ממוחשב ותלמידי הקורס עוברים סימולציה של בחינה בליווי מדריך.

ב. ניווט מכשירים – שלושה מפגשים:

בקורס זה נלמד על מבנה המפה הימית ועל מכשירי הניווט השונים העומדים לרשותנו. כמו כן גם על מכשירי הקשר וההתמצאות הקיימים כיום. כיתת הלימוד מצוידת במכשור חדיש ומאפשרת לתרגל את החומר הנלמד. את החומר שלומדים בכיתה, מיישמים בהפלגת תלמידים. עם סיום הקורס, נבחנים במבחן ממוחשב רשמי של רשות הספנות.

ג. מכונה – שני מפגשים:

קורס קצר ומעניין המרכז את כל מה שצריך לדעת על מה שמפעיל את הספינה. החל מסוגי המנועים הקיימים, מבנה המנוע, שלל מערכות הספינה וחלק מיוחד לטיפול בתקלות ומניעתן. בחלק המעשי של הקורס, ניכנס ליאכטה, נפתח את מכסה המנוע ונלמד דרך הידיים. עם סיום הקורס, נבחנים במבחן ממוחשב רשמי של רשות הספנות.

ד. ניווט חופי – שישה מפגשים:

קורס מורכב, מרתק ומעניין, בו לומדים ומתרגלים את כל נושא הניווט בים. מניווט פשוט מנקודה לנקודה עד לתכנון הפלגה מורכב בהשפעת הרוח וזרמי הים. באמצע הקורס ניישם את החומר הנלמד בהפלגת אובר נייט ייחודית למועדון שלנו. כ-12 שעות של שייט מול חופי ישראל ממכמורת עד אשדוד. במהלכם מיישמים את החומר הנלמד. מציאת מיקום באמצעות מצפן, עגינה, הפלגה לנקודת ציון במפה ועוד. חוויה מהנה ומלמדת.

עם סיום הקורס נבחנים בבחינה בכתב של רשות הספנות.

הכנה למבחן המעשי –
יש שבוע הכנה עם מדריך מנוסה הכולל חמישה ימים מלאים. משעה 8 בבוקר עד השעה 4 אחר הצהריים.

ארבעה תלמידים מתאמנים מידי יום ויחד הם הופכים לצוות שניגש יחד למבחן המעשי. במהלך שבוע ההכנה לומדים ימאות מא’ ועד ת’. הכנת הספינה לפני יציאה, גישות מנוע, מפרשנות, ומקרים ותגובות. לומדים בעצם את כל מה שצריך לדעת כדי לנהל ספינה.

המבחן המעשי –

אל ארבעת אנשי הצוות והמדריך, מצטרף בוחן מטעם רשות הספנות. תפקידו לבחון את רמת הידע והביצוע של כל נבחן כסקיפר וגם כאיש צוות. משך המבחן כ 7 שעות ובסיומו המוצלח מקבלים את התואר הנכסף והיוקרתי. סקיפר! מזל טוב!

למידע נוסף על הפלגת היכרות ללא עלות וללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
מרינה הרצליה | 050-747-4848
רישיון משיט 30

רישיון משיט 60

רישיון משיט 60 הוא השלב הבא לאחר הוצאת רישיון הסקיפר, הלא הוא משיט 30. בלימודים אלה מבצעים למידה נוספת על מכשירי הקשר והניווט הימי במעבר בינלאומי. בנוסף ישנם שיעורים נוספים שיש לעבור וכמובן יש לצבור שעות ים נוספות. את שעות הים ניתן להתחיל לצבור כבר מיום הוצאת רישיון הסקיפר. בכך ניתן להגיע חצי מוכנים לבקשת הרישיון משיט 60.

משיט 60 מתיר להשיט ספינה בהפלגה בינלאומית. מה שאומר שתוכלו לצאת להפלגות בעולם עם המשפחה או החברים. או אפילו עם הצוות ממועדון השייט שלכם. משיט 60 הוא הרחבת אופקים מאתגרת ומהנה. הוא מתאים בעבור אלה שרוצים להסיר את מגבלות השייט החופי של רישיון הסקיפר שלהם. הרישיון הזה יפתח אתכם לעולם חדש של הפלגות בינלאומיות, ימים שלמים בים. בנוסף להרפתקאות במדינות חדשות ובחופים זרים.

אם אתם מחפשים את השלב הבא לאחר רישיון הסקיפר שלכם, משיט 60 הוא בשבילכם. אל תסתפקו רק בשייט חופי וצאו להפלגות מאתגרות בלב הים.

כלי שייט ללא רישיון

כאשר מדברים על כלי שייט ללא רישיון, ישנם כמה סוגים שונים. ההתייחסות היא לרוב לכלי שייט מסוג סירות משוטים או מפרשיות ללא מנוע. כאלה שמגיעות עד לאורך של 7 מטר. ניתן גם להשיט את אותם כלי שייט אלה עם מנוע. אבל הוא צריך להיות במגבלה של עד 6 כוח סוס.

כלי שייט אלה לרוב משמשים להנאה, פנאי וספורט ימי, או אפילו לתחרויות. ישנם אנשים שחברים במועדוני ים שונים ובמסגרתם מבצעים פעילויות הכוללות שימוש בכלי השייט. על מנת שיהיה קל להנגיש את נושא הספורט והנאת הפנאי, לא חייב רישיון לכך. אך שימו לב שלאופנוע ים חייב רישיון משיט, מסוג משיט 11. אפילו שבעבר הרחוק לא חייבו רישיון משיט להשטת אופנוע ים, כיום ישנה חובה זו.

ניתן גם להשיט ספינה או סירת מנוע ללא רישיון שייט. החוק מתיר לבצע זאת במקרה ויש לידכם אדם שהוא בעל רישיון שייט מתאים. החוק מאפשר השטה של כלי שייט הדורשים רישיון למי שאינו בעל רישיון. אך רק במידה והאדם בעל רישיון השייט המתאים נמצא בסמוך למי שמשיט את הספינה. כי כך הוא יוכל להשתלט על העניינים במידת הצורך. כך תוכלו לחוות ולטעום מהעולם הזה וגם דרכנו תוכלו לצאת כך להפלגת ניסיון.

רשיון שיט מחיר

רישיון שייט מחיר

המחיר של רישיון השייט משתנה בהתאם לסוג הרישיון ובית הספר בו לומדים. ככל שבית הספר מציע כלי שייט חדישים יותר והפלגות מעניינות כך המחיר יעלה. כי אין ספק שעל איכות משלמים. ובמקרה של קורס סקיפרים שנחשבים ללימודי שייט יוקרתיים זה לגמרי שווה את ההשקעה.

אצלנו אפשרויות הלימוד גמישות ומגוונות – מתאימים לכם את המסלול הכי נכון בעבורכם.

יש לימודי בוקר, לימודי ערב ואפילו בימי שישי, מה שמתאים לכם.

אפשר ללמוד בכיתה.

לא יכולים להגיע לכיתה? – אפשר בזום.

פספסתם שיעור? כל השיעורים מוקלטים במרכז המדיה של המועדון. אתם יכולים להיכנס לאותו השיעור שפספסתם בכל זמן ומכל מקום.

יש לכם שאלות? בשביל זה יש קשר ישיר עם מדריך הקורס שיענה בשמחה לכל שאלה.

תקציר התהליך להוצאת רישיון הסקיפר –

הפלגת היכרות באמצעות שייט בהרצליה.

בדיקות רפואיות.

קורס ימאות – 5 מפגשים.

קורס ניווט מכשירים – 3 מפגשים.

קורס מכונה – 2 מפגשים.

קורס ניווט חופי – 6 מפגשים.

שבוע הכנה – 5 ימים.

טסט.

וזהו. אתם סקיפרים!

למה אצלנו?

מועדון וותיק ואיכותי עם ניסיון רב ומדריכים מעולים.

יאכטות חדישות ומתוחזקות היטב.

למידה מעשית בהפלגות מודרכות.

הפלגת בונוס ייחודית – אובר נייט.

הכנה איכותית למבחן המעשי.

ליווי צמוד לאורך כל התהליך, עד לקבלת הרישיון!

רישיון לכלי שייט

15,000 סקיפרים חדשים הצטרפו בשנה האחרונה לענף השייט הישראלי והעניין בתחום צובר תאוצה.

המרחבים הפתוחים ממערב לחופי ישראל, קורצים לרבים ויש מגוון מועדוני שייט וקהילת שייטים פעילה. הייחודיות והיוקרה קורצים מצד אחד, מאידך התהליך נראה ארוך, קשה ומסורבל. ממש כמעט בלתי אפשרי.

אז בוודאי אתם שואלים את עצמכם, האם זה מתאים לי?

שאלה טובה שהתשובה עליה פשוטה – אם לא תנסו לא תדעו!

מתאמים הפלגת היכרות במועדון בחינם! באחת מהיאכטות החדישות שלנו. מקבלים הסבר ואפילו מקבלים הזדמנות להחזיק את ההגה ולשוט בים הפתוח.

כמובן שיש עוד הרבה סוגי רישיונות לכלי שייט, החל מסירות, אופנועי ים והיתרים נוספים. ביניהם יכולים להיות רישיון להסעת נוסעים בשכר, רישיון לספינה גוררת, רישיון לשיט בינלאומי ועוד. חשוב להבין מה הצרכים שלכם מרישיון השייט ובהתאם לכך לבחור ברישיון המתאים לכם. שימו לב שלעיתים תצטרכו להוציא 2 רישיונות נפרדים על מנת להגיע למה שאתם צריכים. כמו במקרה של רישיון משיט בינלאומי, בו יש צורך להוציא קודם רישיון משיט 30, רק לאחריו ניתן להוציא משיט 60 המתיר הפלגה בינלאומית.