logo-header

חולם להשיט ספינה ממונעת בים? רוצה להחזיק רישיון שייט?

רוצה לבלות שעות במרחבי הים המרתקים, ליהנות משיט ימי או אולי לעבוד בתחום?

השלב הראשון שיש לצלוח הוא שלב הוצאת רישיון שייט. כי ממש כמו שחובה להוציא רישיון נהיגה לפני שעולים על רכב ומתניעים אותו, כך גם לגבי שייט בים.

כדי להשיט ספינה ארוכה משבע מטרים, או ספינה ממונעת במנוע עוצמתי של למעלה מ- 6 כוח סוס חובה עליכם להחזיק בידכם רישיון שייט תקף. רישיון שיט הוא מסמך שמקבלים אותו ממשרד התחבורה, זאת לאחר שמשלימים את שלבי הלימודים של קורס סקיפרים ועוברים את הטסט הנדרש בלימודי שיט.

תוכן עניינים

הלימודים נחלקים למספר חלקים:

לימודי כיתה תיאורטיים – לימודים אלו כוללים את כל הידע התיאורטי הנדרש למשיט כלי שייט בים. כולל כללים, היכרות עם סוגי כלים שונים ועוד.

לימודים מעשיים בשטח – לימודים על כלי שייט בתוך הים. בלימודים אלו מתנסים התלמידים ומיישמים את הידע שהם למדו בהשטה מעשית בים.

טסט – כדי לקבל את רישיון השייט צריך לעבור את הטסט הרשמי אשר בו נבחנים על הידע ועל היכולות שנרכשו, כדי להבטיח כי הלומד אכן רכש את היכולת והוא מסוגל להשיט כלי שייט בים באחריות, במיומנות ובביטחון.

הלימודים חותרים להקנות לתלמיד ידע והתמצאות בכלי השייט השונים, היכרות עם מרחבי הים והאופן הנכון להתמודד עם התמורות שהוא טומן בחובו, וכמובן – להקנות לו בטחון ביכולות שלו להתמודד עם מצבים שונים בין גלי הים כמי שמשיט כלי שייט.

רישיון שייט

חידוש רישיון שייט

אחת לחמש שנים חידוש רישיון שייט.

כדי להחזיק בידכם רישיון שייט עליכם לעבור את הלימודים הנדרשים פעם אחת בלבד. אך ממש כמו לגבי רישיון נהיגה, גם לגבי רישיון שייט יש לבצע חידוש מעת לעת.

חידוש רישיון השייט כולל פעולה טכנית בלבד של תשלום אגרה עבור חידוש תעודת המשיט. תעודת משיט תקפה לפרק זמן של חמש שנים. עם תום חמש השנים על המשיט לחדש את התעודה שלו בתשלום האגרה הנדרשת.

אם כי הרישיון הראשוני תקף למשך ארבע שנים בלבד, עם תום ארבע השנים על בעל התעודה לחדש אותה. תאריך חידוש הרישיון יחול תמיד בתאריך יום ההולדת של בעליו.

את חידוש הרישיון יש לבצע באתר של רשות הנמלים והספנות המכונה רספ”ן.

חשוב לזכור כי על המשיט חלה האחריות לחדש את רישיון השיט שלו במועד הנדרש.

זאת עם תום תקופת התוקף של הרישיון הקיים. כמובן שאין להשיט כלים בים ללא תעודת משיט בתוקף. במידה ועברה תקופה של למעלה משנתיים מאז פגה תעודת המשיט הקודמת, לא יהיה ניתן לחדש את הרישיון. במצב כזה יידרש המשיט לעבור לימודים נוספים כדי לקבל לידיו תעודת משיט.

גם במקרה של אבדן תעודת המשיט או השחתה של המסמך יהיה צורך לבצע חידוש רישיון שייט.

באמצעות הממשק האינטרנטי של הרספ”ן ניתן לבצע את החידוש, זאת באמצעות תשלום האגרה ובחירת הפעולה הרצויה במערכת.

חידוש רישיון שייט

תשלום רישיון שייט

הוצאת רישיון שייט ראשון כרוך בהוצאה משמעותית שעיקרה מיועדת ללימודים וכן תשלום רישיון שייט.

כדי להתחיל את הלימודים יש לפנות אל בית ספר רשמי ומוכר ללימודי שייט, ולהירשם לקורס הרצוי לכם. חשוב להבדיל בין כלי השייט הקיימים ולבחור את הקורס המתאים ביותר למטרת הלימודים שלכם.

שימו לב לברר מראש היטב על המורים ועל המקצועיות שלהם, על האחריות של בית הספר ביחס להצלחת התלמידים בטסטים של משרד התחבורה. כי בסופו של דבר ככל שאתם לומדים במקום טוב יותר אתם צוברים ידע ומיומנויות טובות יותר.

ככל שבית הספר מתקדם ומקצועי יותר הוא מקנה את היכולות ביעילות יותר, ואתם תוכלו לעבור את הטסט בשלב מוקדם יותר בהצלחה.

את התשלום יהיה עליכם להסדיר מול בית הספר בהתאם לתעריפים שהוא קבע, לכן כדאי לערוך בירור והשוואה בין בתי הספר, הבירור יכלול גם השוואת מחירים. זאת כדי שתדעו מהי העלות הסבירה עבור הוצאת רישיון שייט.

מלבד לתשלום לבית הספר בגין הלימודים עליכם לשלם כמובן גם לרשות הנמלים והספנות. מדובר על תשלום אגרה ראשוני בעת הוצאת הרישיון הראשון שלכם, וכן תשלום אגרה אחת לחמש שנים או לארבע שנים בפעם הראשונה, עבור חידוש הרישיון.

הרספ”ן מעדכן ומפרסם אחת לתקופה את תעריף האגרות עבור הנפקת מסמכים ותעודות באתר.

זכרו כי לימודים טובים ומקצועיים בהחלט שווים יותר, ויהיה כדאי לכם לבחור את בית הספר ללימודי שייט המומלץ והנחשב גם אם המחיר יהיה יקר יחסית בהשוואה לבתי ספר אחרים. כי מה שחשוב זה שתצאו עם ידע, מיומנות ותחושת ביטחון.

תשלום רישיון שייט

רישיון שייט מחיר

רואים את עצמכם משייטים בלב ים? מבררים על רישיון שייט מחיר?

רוצים לשלוט על כלי שייט קטן או בינוני ולצאת להפלגה?

אין ספק שמדובר בחלום מדהים שתוכלו להגשים אותו!

כל מה שעליכם לעשות זה להכיר את בתי הספר המציעים לימודים בתחום ולהתחיל במסע הלימודים. עליכם להתכונן לעלויות של שכר לימוד לבית הספר לשייט וכן תשלום אגרות לרשות הנמלים והספנות.

תקופת הלימודים גם היא עתידה להיות נעימה ומלאת הרפתקאות, במיוחד בחלקים המעשיים שלה, בה אתם עתידים לעלות על כלי השייט ולהתנסות בפועל בפעולות השטה.

פנו אלינו – יאכטיים זו הכתובת שלכם להוצאת רישיון שייט. אצלנו אתם עומדים לחוות תהליך מדהים וחוויתי עד לקבלת תעודת המשיט שלכם!

אכן, רישיון שייט זו תעודה שהיא נכס של ממש, היא מאפשרת לכם לצאת בשליטה מלאה להפלגה בים וליהנות מהמרחב, מהקסם ומהאינסוף!