logo-header

רמה אחת מעל כולם

כל הטוב הזה, לא קורה ביום אחד. זה חלום שנבנה במשך שנים והתגשם בזכות האנשים שמי ים מלוחים זורמים להם בוורידים.

אליפות ישראל 2022

30 יאכטות התחרו בשש קטגוריות, בהחלט מספר מרשים שרק הולך וגדל משנה לשנה.

בין כל השייטים, נוכחות מרשימה של מועדון שייט יאכטיים בכל התחרויות, כששני הצוותים שייצגו אותנו, צוות גיל יקימוב ואסף אברג’ל מככבים!

חמישה גביעים למועדון והרבה כבוד! 

 

להמשך קריאה…

שייט תחרותי

היאכטות

היתרון בשתי סירות זהות ברור – אין תירוצים – הצוות שעובד הכי טוב מנצח.

שתי יאכטות תחרותיות זהות מדגם X-35 עומדות לרשות הצוותים שלנו. מאובזרות במפרשים חדישים, מטופלות באדיקות ומוכנות לכל אתגר. היתרון של סירות זהות, ברור. כשתנאי הים זהים והסירות זהות, רק גורם אחד יכול להכריע את הקרב- הגורם האנושי, זה שמחליט על הכיוון, על סוג המפרשים המתאים ועל האסטרטגיה מול התנאים הקיימים.

המועדון השקיע בשני סטים זהים של מפרשי 3Di שהותאמו אישית לדגם ולתנאי הים התיכון.

 

המאמנים

יואב פוגטש – שותף ובעלים במועדון יאכטיים, 2018 מקום שישי באליפות אירופה 2017 מקום ראשון באליפות קפריסין ביאכטות. מקום שני באליפות ישראל ביאכטות 2022 עם מועדון יאכטיים.

 

גיל יקימוב – שייט אולימפי כולל זהב באתונה. מקום שלישי באליפות ישראל ביאכטות 2022 עם מועדון יאכטיים. ב-2007 מאמן צוות יהלום ב-470 בהכנות לבייגין (אודי וגידי) סיימו 4 באליפות אירופה ושלישי באליפות עולם.

 

אסף אברג’ל – המדריך הותיק במועדון ואחראי על התחום המעשי. נסיון וותק של שנים בשיט תחרותי. מקום שני באליפות ישראל ביאכטות 2022 עם מועדון יאכטיים.

מסלול ההכשרה לצוות התחרותי ייחודי ומקצועי.

הצוות:

חרטום

תפקידו הכנת חלוץ והשכלתו בטפלף, הרכבת מוט ספינקר, מניעת חצאיות, עבודה עם מוט ספינקר במהפכים, וידוא עליית ספינקר בצורה חלקה, הורדת ספינקר, העלאת חלוץ, בזינוקים קריאת מרחקים לקו זינוק והתראות במקרה של סכנת התנגשות.
תפקיד קשוח, דורש כושר וקלות תנועה

תורן

אחראי על הרמת כל המפרשים, מעלנים, במהפכים אחראי מוט בתורן, הורדות ספינקר, אחראי על פתיחה וסגירה של המוט

פסנתר

תפקיד מרכזי, מקשר בין החרטום לקוקפיט, אחראי על כל הקלאצים ושני וינצים קדמיים, אחראי על גריידינג  בגביות, תפקיד מאוד קשוח, מחייב המון תקשורת וניהול מצבים, במיוחד במקרה של תקלות.

טרימר 1,טרימר 2

 כל אחד אחראי על צד מסויים, בקידמית הטרימר שמתחת לרוח מבצע כל הזמן טרימיניג לחלוץ ברוחות קלות עד ערות, (בחזקות אין צורך), בגביות הטרימר אחראי על טרימינג של הספינקר יחד עם הפסנתר, הטרימר שמעל הרוח עושה טרימניג למוט ספינקר.  תפקיד שדורש הבנה במפרשים וניסיון.

ראשי

אחראי על מפרש ראשי שאומר אחראי על מיתר ראשי, על עגלה של הראשי ועל ונטה אחורית. התפקיד דורש המון ניסיון, עבודה עם ההגאי על מהירות יאכטה ונהיגה של הסירה עם כמה שפחות התערבות הגה.

הגאי

תפקיד מורכב, דורש מהגאי להרגיש היטב את היאכטה ולהביא אותה למהירות מקסימלית כמה שיותר מהר, עבודה חזקה יחד עם האיש ראשי, דורש סנכרון מושלם בין אנשי הצוות בשינויי מיפנים. אחראי על טכניקה של אנשי הצוות.

טקטיקן

תפקידו לראות את המגרש ולקבל החלטות טקטיות כגון לאן מפליגים, מתי משנים מפנה, האם להפליג כהה ומהר כרגע או חד יותר, האם נכנסים לקר עם יאכטה אחרת, הובלת היאכטה לרוח חזקה וזיהוי מכות רוח, התפקיד דורש המון המון ניסיון.

כאשר כל התפקידים עושים את עבודתם נאמנה, היאכטה מפליגה במקסימום מימוש הפוטנציאל שלה, בשקט מופתי, בתגובות מתפרצות כשצריך, בתפעול תקלות מהיר וענייני, וכשכל זה מתרחש התחושה היא נהדרת, הרמה המקצועית והבנת הים עולה פלאים.

הדרך היא ארוכה ולוקח זמן לבנות צוות שעובד בהרמוניה, במיוחד שלרוב הצוות אין ניסיון, השיעורים הראשונים עוסקים בהכרת התפקיד, כל אחד ותפקידו, תאום בין אנשי הצוות, לאחר מכן עובדים בלי סוף על טכניקה, אין סוף סיבובים ומהפכים, הנפות ספינקר והורדתו, הקפות מצוף יעילות, הולכה נכונה בקדמית וגבית, השלב הבא הוא עבודה על טקטיקה בים, חילופי רוח, קרבות עם יאכטות אחרות וטקטיקת זינוקים.

אין משפר ומפתח משייט תחרותי, לכן אנחנו מזמינים אותך לבוא ולחוות איתנו ב-יאכטיים מה זה שייט תחרותי אמיתי. 

למידע נוסף על הפלגת היכרות ללא עלות וללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
מרינה הרצליה | 050-747-4848