מועדון שייט תחרותי

שייט תחרותי

לשייט יש המון פנים, המון זוויות להתבוננות, לכן אנחנו פוגשים מגוון שייטים, סגנונות שונים, יש כאלה שמחפשים נוחות, יש גם שמחפשים הרפתקאות, הפלגות ארוכות, מקומות נידחים, יש גם שאוהבים לכוון מפרשים ויש גם כאלה שאוהבים שייט תחרותי.

בארץ ישנן תחרויות גם של אופשור (off shore) וגם מצופים, תחרויות האופשור הן קצרות יחסית (כמה שעות) בגלל מגבלות גודל וגאוגרפיה, שיוטי מצופים מאוד פופולרים. אני אישית מעדיף את שיוטי המצופים, הם דינמיים, מהירים, קרבות צפופים והמון אקשן.

ככל שגוף היאכטה צר יותר, כך עולה יתרונה ברוחות קלות וברוחות חדות, היאכטה מהר מאוד תגיע למהירות הסופית של הגוף (גל חרטום) ושם תעצור, כלומר הגוף חד ואינו "נדבק" לפני המים.

לכן רכשנו יאכטה בעלת נתונים מתאימים לשיוטי מצופים ברוחות קלות.

ברוח קלה שממילא אי אפשר להגיע לפלניניג (גלישה) גוף צר הוא יתרון.

יאכטיים - בית ספר ומועדון שייט המקצועי בישראל

למידע נוסף ותיאום הגעה ליום התאמה לשייט תחרותי השאירו פרטים!

  יאכטה X-35

  הוא הדגם הנבחר, יאכטה צרה (3.27)  תורן גדול וגוף קל, כל אלה נותנים לX-35 יתרונות מאוד גדולים במים הישראלים, והופכים אותה לאחת הסירות הקלילות והכיפיות ביותר להפלגה.

  בזכות המבנה הצר והחד שלה היאכטה חותכת את המים בצורה חלקה נעימה ובשקט מופתי.

  צוות תחרותי ביאכטיים:

  אחד האתגרים הגדולים והמספקים במיוחד הוא להביא צוות לרמה שהיאכטה הופכת לגוף פועם אחד, כולם מנגנים אותה מנגינה והיאכטה מפליגה בתאום מושלם.

  בשיוט מצופים נדרשים שמונה אנשי צוות, נשמע המון אבל לכל אחד יש תפקיד ספציפי ומוגדר מראש עם תחומי אחריות.

  חרטום, תורן, פסנתר, טרימר 1, טרימר 2, ראשי, הגאי, טקטיקן 

   

   

  תיאורי תפקידים:

  חרטום: תפקידו הכנת חלוץ והשכלתו בטפלף, הרכבת מוט ספינקר, מניעת חצאיות, עבודה עם מוט ספינקר במהפכים, וידוא עליית ספינקר בצורה חלקה, הורדת ספינקר, העלאת חלוץ, בזינוקים קריאת מרחקים לקו זינוק והתראות במקרה של סכנת התנגשות.

  תפקיד קשוח, דורש כושר וקלות תנועה.

  תורן: אחראי על הרמת כל המפרשים, מעלנים, במהפכים אחראי מוט בתורן, הורדות ספינקר, אחראי על פתיחה וסגירה של המוט.

  פסנתר: תפקיד מרכזי, מקשר בין החרטום לקוקפיט, אחראי על כל הקלאצים ושני וינצים קדמיים, אחראי על גריידינג  בגביות, תפקיד מאוד קשוח, מחייב המון תקשורת וניהול מצבים, במיוחד במקרה של תקלות.

  טרימר 1, טרימר 2: כל אחד אחראי על צד מסויים, בקידמית הטרימר שמתחת לרוח מבצע כל הזמן טרימיניג לחלוץ ברוחות קלות עד ערות, (בחזקות אין צורך), בגביות הטרימר אחראי על טרימינג של הספינקר יחד עם הפסנתר, הטרימר שמעל הרוח עושה טרימניג למוט ספינקר.  תפקיד שדורש הבנה במפרשים וניסיון.

  ראשי: אחראי על מפרש ראשי שאומר אחראי על מיתר ראשי, על עגלה של הראשי ועל ונטה אחורית. התפקיד דורש המון ניסיון, עבודה עם ההגאי על מהירות יאכטה ונהיגה של הסירה עם כמה שפחות התערבות הגה.

  הגאי: תפקיד מורכב, דורש מהגאי להרגיש היטב את היאכטה ולהביא אותה למהירות מקסימלית כמה שיותר מהר, עבודה חזקה יחד עם האיש ראשי, דורש סנכרון מושלם בין אנשי הצוות בשינויי מיפנים. אחראי על טכניקה של אנשי הצוות.

  טקטיקן: תפקידו לראות את המגרש ולקבל החלטות טקטיות כגון לאן מפליגים, מתי משנים מפנה, האם להפליג כהה ומהר כרגע או חד יותר, האם נכנסים לקר עם יאכטה אחרת, הובלת היאכטה לרוח חזקה וזיהוי מכות רוח, התפקיד דורש המון המון ניסיון.

  כאשר כל התפקידים עושים את עבודתם נאמנה, היאכטה מפליגה במקסימום מימוש הפוטנציאל שלה, בשקט מופתי, בתגובות מתפרצות כשצריך, בתפעול תקלות מהיר וענייני, וכשכל זה מתרחש התחושה היא נהדרת, הרמה המקצועית והבנת הים עולה פלאים.

  הדרך היא ארוכה ולוקח זמן לבנות צוות שעובד בהרמוניה, במיוחד שלרוב הצוות אין ניסיון, השיעורים הראשונים עוסקים בהכרת התפקיד, כל אחד ותפקידו, תאום בין אנשי הצוות, לאחר מכן עובדים בלי סוף על טכניקה, אין סוף סיבובים ומהפכים, הנפות ספינקר והורדתו, הקפות מצוף יעילות, הולכה נכונה בקדמית וגבית, השלב הבא הוא עבודה על טקטיקה בים, חילופי רוח, קרבות עם יאכטות אחרות וטקטיקת זינוקים.

  אין משפר ומפתח משייט תחרותי, לכן אנחנו מזמינים אותך לבוא ולחוות איתנו ב-יאכטיים מה זה שייט תחרותי אמיתי. 

  שייט תחרותי ביאכטיים, לוח זמנים

  משך כל אימוןמספר אימונים בחודשאפשרות לעוד אימונים על בסיס מקום פנויחורף אימונים בימי שישיקיץ אימונים באמצ"ש 
  3 שעות3כן קבוצת מתחילים 10:00-13:00 קבוצת מתחילים 16:00-19:00
  לטובים ביותר אפשרות להשתתף בתחרויות חיצוניות ללא עלותמשמש כ סטאז' למשיט 40 לטובים ביותר השתתפות באליפות ישראל וליגת חורף קבוצת מתקדמים 14:00-17:00 קבוצת מתקדמים 16:00-19:00

  שייט תחרותי ביאכטיים, למי הוא מיועד?

  לכולם, לא חייבים רקע בשיט בכלל , החוג התחרותי שלנו בנוי מחלוקה לרמות שונות , מתחילים מאפס עד לרמות הגבוהות ביותר.

  השייט התחרותי שלנו בונה ידע ומקצוענות בשיט בכלל ושיט תחרותי בפרט.

  • לתלמידי קורס סקיפרים הרוצים להעמיק ידע .
  • לסקיפרים הרוצים לבנות יכולות וניסיון ימי עשיר.
  • לכל אדם אשר רוצה להפליג וליהנות משיט מאתגר .

  שייט תחרותי ביאכטיים, מה הוא כולל ?

  • שלושה אימונים בחודש , כאשר יש אופציה להגיע ליותר על בסיס מקום פנוי .
  • משך כל אימון 3 שעות .
  • מספר משתתפים באימון עד 8.
  • השתתפות בתחרויות פנימיות.
  • יכול לשמש גם כסטאז' למשיט 40
  • השתתפות תחרויות חיצוניות ( ליגת חורף,  אליפות ישראל )

  במהלך השנה יתקיימו מבחני התאמה לצוותים אשר ייצגו את יאכטיים בתחרויות החיצוניות , הפרמטרים על פי הם יקבעו מי הם המועמדים המתאימים לצוותים הם:

  • השתתפות באימונים
  • רצינות באימונים
  • מבחנים פנימיים
  • יכולות חברתיות
  • כושר גופני
  0
  תלמידים וחברים במועדון השיט שלנו