logo-header
דף הבית » קורס עזרה ראשונה

קורס עזרה ראשונה הוא הכרחי וכדאי לכל סקיפר כדי להבטיח ביטחון לצוות שאיתו. אחד הנושאים החשובים ביותר הוא היכולת לסייע בכל מצב רפואי. קורס המותאם לסקיפרים יכול לספק את הידע והכישורים הנדרשים כדי להגיב במהירות וביטחון. ניווט במים פתוחים יכול להביא אתגרים והאופציה לסיוע רפואי מיידי יכולה להיות מוגבלת. בתרחישים כאלה, הזמן יכול להוות הבדל משמעותי לכן ידע וניסיון יכול לתרום רבות. המענה המיידי הוא הכרחי וחשוב ויכול לתרום רבות עבור אותו אדם הזקוק לסיוע רפואי.

מעבר מהיר אל

הקורס מרתק ומספק לסקיפרים ידע וכלים לטיפוח כישורים ראשוניים בעזרה ראשונה. בקורס זה, תלמידים יכולים ללמוד כיצד להתמודד ביעילות עם תקריות רפואיות ומצבי חירום מגוונים. המים הפתוחים מייצרים קושי אבל בעזרת הכלים הנכונים תוכלו להתמודד עם כל מצב. כחלק מהמערכת הלימודית, המרצים מלמדים איך לזהות במהירות מצבי חירום ואיך לפעול בהתאם. בעזרת הידע המועבר בקורס, תתפתח בכם היכולת להתמודד בצורה יעילה ומקצועית יותר. 

 

השקעת זמן בקורס עזרה ראשונה לסקיפרים, היא צעד משמעותי לשיפור הבטיחות. ככל שתשקיעו מזמנכם, תספגו ידע שיתרום לכם, לצוות שלכם ולאנשים שנמצאים איתכם. סקיפר מחויב לשמור על הבטיחות ולספק סיוע במהירות לכל הנוסעים הנמצאים על כלי השייט. התגובה המהירה והיעילה חשובה במיוחד במקרי חירום הדורשים סיוע. בעזרת הידע והכישורים הנרכשים תוכלו להתמודד היטב במקרי חירום שעשויים להתרחש במהלך השייט. אל תדלגו על האפשרות הזו, אתם יכולים לעזור, להציל ולהשרות ביטחון לכל הצוות והנוסעים שלכם.

קורס עזרה ראשונה

קורס עזרה ראשונה 44 שעות

קורס עזרה ראשונה 44 שעות הוא חלק בלתי נפרד מהחומר הנלמד בקורס משיט 60 ובקורס משיט 40 . הקורס נותן למשיטים כלים להתמודדות נכונה עם הסכנות שיכולות להתפתח בים. הסכנות הן שברים, פציעות, טביעה, מחלות ים ועוד. 

 

כל מבקש בקשה להוצאת רשיונות משיט 60 או 40 חייב לעבור קורס עזרה ראשונה 44 שעות. אין לדעת מתי יקרה אירוע חירום רפואי שיצריך את העזרה המיידית שלכם. כחלק מהקורס, תלמדו בעיקר על מצבים בהם אתם עלולים להיתקל בסבירות גבוהה במהלך השייט. המטרה הכי גדולה, היא שתצאו עם כלים שיעזרו לכם לעבור כל אירוע על הצד הטוב ביותר. 

 

במהלך הקורס תבצעו תרגול מעשי על החייאה, חבישות וקיבועים. תלמדו לזהות את סוגי הפציעות ולהגיש את הטיפול הראשוני הנדרש לכל מצב. תוכלו לצאת מהקורס עם ניסיון בהגשת עזרה ראשונה ולעזור בהגשת הטיפול הרפואי הראשוני הנדרש. אין לדעת מה הים טומן בחובו, אך תמיד טוב לדעת כיצד להתמודד עם כל מצב. במידת הצורך תוכלו גם להגיש את העזרה ולספק את הכלים הדרושים. כך תוכלו לעבור את המסע בצורה בטוחה ומהנה.

 

קיים מגוון רחב של קורסי עזרה ראשונה אך רובם אינם מספקים את הידע הנדרש. כדי שתוכלו להיות בטוחים בעצמכם ולספק את העזרה ההכרחית במצבי חירום, תצטרכו לעבור קורס שאורך 44 שעות לימוד. בזכות הזמן המושקע בו, הידע שלכם יהיה רחב יותר. בשורה התחתונה זה יכול להועיל לכם ולכל הצוות הנמצא איתכם במסע הימי. תוכלו להיות בטוחים יותר ולדעת שתספקו את העזרה הנדרשת לכל מצב.

קורס עזרה ראשונה 44 שעות

קורס עזרה ראשונה מבחן מסכם

קורס עזרה ראשונה מבחן מסכם הכרחי כדי לקבל תעודה המאשרת שהוסמכתם. 

המבחן מתחלק לשניים:

  • חלק עיוני – בו תצטרכו לעבור מבחן ולענות על שאלות מהחומר הנלמד בקורס.
  • חלק מעשי – בו תצטרכו להדגים בצורה מוחשית את החומר הנלמד בקורס.

 

 כאשר תבצעו את שני החלקים תוכלו לקבל תעודה המסמיכה אותם לתת עזרה ראשונה. 

 

כל חלק הוא חשוב ובמהלך הקורס תקבלו את כל המידע ואת הכלים הנדרשים. הצוות ילמד אתכם לזהות מצבי חירום, איך הם מתפתחים וכיצד תוכלו לפעול. כאשר תסיימו את החלק העיוני והמעשי של הקורס, תוכלו לגשת למבחן. המבחן יחולק ל 2 חלקים כפי שצוין מעלה והוא כמובן מאושר על ידי רשות הספנות. 

 

במידה והקורס לא מתבצע על ידי רשות הספנות התעודה לא מהווה הסמכה רשמית. שימו לב היכן אתם נרשמים, בדקו האם הם מאושרים ומוסמכים. תוכלו למצוא פרטים על כך באתר רשות הספנות והנמלים.

 

קורס עזרה ראשונה הוא קורס רפואי שנועד להעניק לכם ידע רפואי ולספק עזרה ראשונית. כאשר אתם מבצעים קורס שהוא מאושר ומוסמך, כך גם הידע שתקבלו יהיה מהימן. לכן החשיבות של קורס מאושר ומוסמך על ידי רשות הספנות היא גדולה. 

 

בסוף הקורס תקבלו גם תעודה אשר מסמיכה אתכם לתת עזרה ראשונה במקרי חירום. לכן החשיבות בחברה מוסמכת ומאושרת על ידי רשות הספנות היא גדולה וחשובה עוד יותר. הקורס מתבצע ביאכטיים והוא בהיקף של 45 שעות לימוד. בסופו תעשו מבחן מסכם שמוסמך על ידי רשות הספנות.

קורס עזרה ראשונה מבחן מסכם

האם יש מבחן מעשי בקורס עזרה ראשונה?

האם יש מבחן מעשי בקורס עזרה ראשונה? זאת שאלה שרבים שואלים אותנו. כמובן שיש, ללא מבחן מעשי לא תהיה דרך לאמוד את מידת המוכנות המעשית שלכם לתת עזרה ראשונה במקרי חירום.

 

אחר שתבצעו את המבחן העיוני, שבו תצטרכו לענות על שאלות שלמדתם בקורס. תצטרכו לגשת למבחן מעשי. בחלק המעשי תצטרכו להראות לבוחן כיצד מבצעים פעולות בצורה נכונה. חשוב מאוד לדעת איך הדברים נעשים, בין אם זה החייאה או בין אם זה חבישה. ככל שתתמידו ותספגו את הידע במהלך הקורס, כך תוכלו לפעול בצורה הנכונה ביותר במקרי חירום. 

 

כאשר תהיו בים, הצוות שהעביר לכם את הקורס לא יהיה איתכם. אתם תהיו הצוות המוביל ואתם תצטרכו לספק את כל הידע שקיבלתם. לכן חשוב מאוד לדייק ולבצע את הפעולות בדיוק כפי שלמדתם בקורס. אז השקיעו את כל מאמציכם והפיקו את המירב מביצוע הקורס, אשר יספק לכם את כל הידע הנדרש.

הלקוחות שלנו אוהבים אותנו ואנחנו אוהבים אותם
Leonid Meir‎‏
Leonid Meir‎‏
לפני 10 חודשים
קרא עוד
שלום לכולם. כמה מילים על יאכטיים. מועדון מצויין, יחס אדיב, שירות מעולה, הפלגות מודרכות ברמה טובה. אני אישית עשיתי רישיון סקיפר לפני הרבה הרבה שנים בבית ספר אחר, אבל כבר הרבה שנים עם טניה גולדברג ופשוט הכל למופת. גם הבאתי לבית ספר כמה חברים שלי. ממליץ בחום!!!
itai tomer
itai tomer
לפני שנה
קרא עוד
המועדון הכי טוב בארץ! לאחר שנים במועדונים רבים בארץ , אין כמו המועדון הזה שהוא יותר משפחה וחברים מאשר מועדון. החלק הכי כיף בשבוע זה השעות בהם אני מבלה ביאכטיים. ללא ספק מקצוענים, מאורגנים, איכות ללא פשרות והכל באווירת כיף מ ט ו ר פ ת !
Eyal Babajani‎‏
Eyal Babajani‎‏
לפני שנה
קרא עוד
יאכטיים פשוט אדירים. היאכטות שלהם איכותיות ומפנקות. השירות מעולה. החבר'ה שם אדיבים להפליא. המחירים לא בשמיים. תודה רבה על הכל! מומלץ בחום רב חברים! לא תתחרטו! 💙
Noomi Peter
Noomi Peter
לפני חודש
קרא עוד
בית הספר הזה הוקם על ידי אנשים מקצועיים בתחום הים ובתחום השירות - זה מורגש בכל פעולה. השירות ניתן מכל הלב ובאופן הכי מקצועי שיש, והם הצליחו להפוך את הדרך להוצאת רשיון סקיפר ליעילה, מעניינת, קצרה ונעימה! ממליצה בחום!!
Slava Staselovich‎‏
Slava Staselovich‎‏
לפני 3 חודשים
קרא עוד
למדנו בבית הספר הזה. אווירה מדהימה, מדריכים מנוסים, יאכטות חדשות 🤙🏽⛵️ צונחים לעולם הימי של יאכטות, חוויה בלתי נשכחת מכל הלימודים. טניה ויואב הם מאסטרים של היצירה שלהם, אני מאוד מתרשמת מאנשים כמוהם 🙏🏽 ממליצה על בית הספר הזה ועל מועדון היאכטות הזה ❤️
הקודם
הבא