logo-header

משיט 40 הוא רישיון המתיר להשיט סירת נוסעים בשכר. רישיון זה מתאים בעבור אנשים המעוניינים לקחת את הזיקה והאהבה לים ולהפוך אותם למקצוע. אם יש ברשותכם סירה ואתם חיים במקום אטרקטיבי שיכול להציע שייט לתיירים או מבקרים, אז הרישיון הזה יתאים בעבורכם. לא רק שתוכלו לקחת את הנוסעים הללו איתכם למסעות בים, גם תוכלו להשתכר מכך.

משיט 40 גם פותח לכם דלתות להשטה של סירות מנוע אחרות שאולי לא נגעתן בהן עד היום. הרישיון מתיר השטת סירות מנוע בכל ההספקים ולכן מאפשר לכם לטעום מעולמות חדשים. כך אם למשל תמיד חלמתם להשיט סירת מנוע גדולה יותר, משיט 40 יאפשר לכם לעשות זאת.

מי שמגיע לרוב ללמוד את רישיון המשיט 40, הוא מי שבוגר קורס סקיפרים מסוג משיט 30 לפחות. הסיבה היא שהדרישה הבסיסית להוצאת הרישיון הזה, היא בעלות על רישיון מסוג משיט ספינה (30 או 60) למשך שנתיים לפחות. מה שאומר שקודם כל תהיו חייבים לקבל רישיון סקיפר ורק לאחר מכן להתחיל לחשוב על רישיון משיט 40.

שימו לב שהסמכת הרישיון למשיט 40 מתירה השטה של עד 55 נוסעים בשכר לשיט חופי בלבד. משמע, במידה ואתם רוצים להשיט נוסעים בשכר לשייט בינלאומי, תהיו חייבים להיות גם בעלי רישיון משיט 60. בשילוב עם רישיון מסוג משיט 60, תוכלו לצאת להפלגה בינלאומית ולהשיט עד 12 נוסעים בשכר ועוד 3 אנשי צוות, סה”כ 15 אנשים.

תוכן עניינים
קורס משיט 40

קורס משיט 40

קורס משיט 40 נועד במטרה ללוות ולהכשיר את הסקיפרים, עד לקבלת רישיון משיט 40 החדש שלהם. שימו לב שעל מנת לקבל רישיון משיט 40 על המבקש להיות בן 20 לפחות. בנוסף יש להציג תעודת יושר ממשטרת ישראל, אישור רפואי על בריאות תקינה ואבחנה בראיית צבעים. כמו כן ישנה דרישה להציג אישור על עבודה כאיש צוות בספינת נוסעים במשך שנה אחת לפחות.

 

מבחינת הכשרות וקורסים על המבקש להיות בעל תעודת הכשרה מקורס עזרה ראשונה והחייאה בהיקף של 44 שעות ובעל הכשרה של קורס כיבוי אש והישרדות בים. בנוסף לאלה המבקש צריך להיות גם בעל תעודת שרת רדיו מוגבל תג”מ או שרת רדיו מוגבל תג”מ בזיקה ל G.M.D.S.S.

 

ביאכטיים אנחנו מעבירים את קורס העזרה הראשונה וההחייאה בהיקף של 44 שעות, וגם מכשירים לקבלת תעודת שרת הרדיו בזיקה ל G.M.D.S.S. השיעורים של מהלך הקורס מוקלטים ונמצאים אונליין כך שתוכלו לקבל גישה אליהם ולעבור עליהם מתי שתרצו, כדי להתכונן למבחן.

קורס משיט 40

מבחן משיט 40

מבחן משיט 40 הוא מבחן עיוני המפוקח על ידי רשות הספנות והנמלים. המבחן דורש להכיר ולהיות בקיאים במספר נושאים. שימו לב שבחלקם יש דרישה להכרה בסיסית של הנושא, ובחלם יש דרישה לבקיאות בנושא. בקיאות בנושא היא הבנה מעמיקה של הדברים וכנראה תדרוש ממכם גם לבצע כמה חישובים במהלך הבחינה.

 

אלה הם הנושאים עליהם נבחנים בבחינת ההסמכה לקבלת רישיון משיט 40:

 

הנושא הנדרש למבחן

דרישה לבקיאות

דרישה להיכרות

יסודות ביציבות כלי שיט

 

X

צו פיקוח על מצרכים ושירותים

X

 

מקורות לקבלת מידע על מזג אויר

X

 

תקן ציוד הצלה והידע להפעילו

X

 

הכנת ספינה להפלגה בין לאומית

X

 

חובת דיווח על תאונות

X

 

בקרת נזקים לשריפות והצפות

X

 

הוראת שעה :”זהירות בפני חבלה ומחבלים”

X

 

התקנות למניעת התנגשויות בים 1972

X

 

ברקים וסופות רעמים-הסכנה וכיצד להיזהר

 

X

כתובות ונהלים לפינוי נפגעים במקרה חירום

X

 

התגברות על תקלות מנוע, מערכות דלק מים וחשמל (הכוונה לתקלות שכיחות)

X

 

חובת הגשת עזרה בים לצד שלישי

X

 

נוהלי דיווח לחיל הים ונוהל “I.M.O.T”

X

 

הפלגה במפרשים במזג אויר קשה

X

 

הקפדה על הוראות איכות הסביבה בארץ ובחו”ל

X

 

 

משיט 40 מחיר

משיט 40 מחיר

מחיר קורס משיט 40 מורכב מכמה גורמים, יש את ההכנה למבחן העיוני, והעברת השיעורים. בנוסף כמובן יש את ההשלמה של הדרישות המעשיות שרספ”ן דורשים. הדרישות המעשיות כוללות את קורס הישרדות בים וקורס כיבוי אש. שני אלה נחשבים לדרישות קריטיות שאי אפשר לדלג עליהן.

המחיר של המבחן העיוני הוא בעצם אגרה המשולמת לרספ”ן. מדובר באגרה בעבור המבחן העיוני למשיט 40 ונכון לכרגע היא עומדת על סכום של 195 ש”ח. שימו לב שמחיר זה יכול להשתנות ולכן מומלץ להתעדכן מולנו בשינויים או דרך האתר הרשמי של רספ”ן.

מחיר הקורס אצלנו משתנה בהתאם לנושאים שאתם צריכים ללמוד ולהשלים. חשוב להבין שלא כולם מגיעים באותו השלב של הלמידה. יש תלמידים שאף לא מודעים לדרישה לקורס הסקיפרים ובכך ידרשו לעשות את הקורס של משיט 30. לכן על מנת לקבל מחיר מדויק בהתאם לצרכים שלכם והרמה הקיימת שלכם, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר.

משיט 40